• شناسه : 5990
  • 17 آگوست 2022 - 21:16
  • 106 بازدید
  • ارسال توسط :
استاندارخوزستان تاکید کرد: سرعت گرفتن آماده‌سازی مسیر زائرین و مواکب اربعین حسینی

استاندارخوزستان تاکید کرد: سرعت گرفتن آماده‌سازی مسیر زائرین و مواکب اربعین حسینی

استاندار خوزستان با اشاره به سرعت گرفتن آماده‌سازی مسیر زائران و مواکب و آمادگی‌های لازم، گفت: سفر با قطار نیز برای استفاده زائرین آماده شده و زائرین از نقاط مختلف کشور می‌توانند به وسیله قطار به خرمشهر آمده و از آنجا با ریل باس به پایانه بروند. به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خوزستان، […]

استاندار خوزستان با اشاره به سرعت گرفتن آماده‌سازی مسیر زائران و مواکب و آمادگی‌های لازم، گفت: سفر با قطار نیز برای استفاده زائرین آماده شده و زائرین از نقاط مختلف کشور می‌توانند به وسیله قطار به خرمشهر آمده و از آنجا با ریل باس به پایانه بروند.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خوزستان، صادق خلیلیان امروز چهارشنبه ۲۶ مردادماه در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های مرز شلمچه، پایانه مرزی و دیدار با موکب‌داران اظهار کرد: کار آماده سازی مواکب، پارکینگ و مسیر زوار سرعت خوبی گرفته است و با شروع حرکت زائران به سمت مرز آمادگی لازم برای پذیرایی از آن‌ها وجود خواهد داشت.

وی افزود: بر دروازه‌های خروجی نیز نظارت و آمادگی‌لازم وجود دارد؛ همچنین زوار خارجی و ایرانی از مسیرهای جداگانه عبور خواهند کرد.

استاندار خوزستان گفت: زائرین باید در سامانه سماح ثبت نام‌ کنند تا بتوانیم برنامه‌ریزی بهتری برای پذیرایی از آن‌ها داشته باشیم، همچنین این ثبت نام حکم گذرنامه و بیمه آن‌ها را نیز‌ خواهد داشت.

وی ادامه داد: مسیرهای قطار نیز آماده شد و زائرین از مناطق مختلف کشور می‌توانند به خرمشهر بیایند. در ایستگاه خرمشهر نیز ریل باس‌هایی وجود دارد که می‌توانند تا پایانه مرزی بروند، سپس از پایانه تا بصره نیز حرکت کرده و از بصره با قطار رهسپار نجف شوند.

خلیلیان گفت: توصیه ما این است زائرین حتماً گذرنامه های خود را تمدید کنند چرا که وقتی وارد مرز شوند جمعیت متراکم و امکان تمدید محدود است و وقت آن‌ها تلف خواهد شد.

وی در پایان اضافه کرد: یکی وعده‌های ریاست جمهوری در سفر به خوزستان آب آشامیدنی بود و یکی از آن‌ها طرح غدیر است که ۵۲ درصد جمعیت شهری و روستایی استان را پوشش می‌دهد و عمده کارهای آن ظرف ۸ ماه گذشته انجام و تجهیزاتی برای نصب نیاز است که به محض رسیدن آن‌ها این تاسیسات قابل بهره‌برداری است.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*