کد خبر : 5821

تاریخ انتشار : ۷ , مرداد, ۱۴۰۱ :: ساعت ۲۰:۳۶

در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه؛ پیش بینی عبور ٢ میلیون زائر اربعین از مرزهای خوزستان+گزارش تصویری

استاندار خوزستان گفت: با توجه به تعطیلی دوساله پیاده‌روی اربعین اشتیاق مردم برای زیارت بیشتر شده است؛ بنابراین پیش بینی می‌شود که بیش از ٢ میلیون نفر از مرزهای خوزستان برای اربعین عازم عتبات شوند.

صادق خلیلیان امروز جمعه ٧ مردادماه در حاشیه بازدید از پایانه مرزی شلمچه اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی فعالیت‌ها جهت سهولت تردد زائران برای شرکت در مراسمات سرعت گرفته است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه در این بازدیدها میزان پیشرفت کارها بررسی و هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود، عنوان کرد: مسیر حرکت زائران، پارکینگ‌ها، وضعیت راه‌ها و مواکب در این بازدید مورد بررسی قرار گرفت؛ همچنین از مسیر پیاده‌روی زوار از جهت تامین مه‌پاش، سایه‌بان و… بازدید شد تا زائران از گرما مصون بمانند.

خلیلیان افزود: با توجه به تعطیلی دوساله پیاده‌روی اربعین اشتیاق مردم برای زیارت بیشتر شده است؛ بنابراین پیش بینی می‌شود که بیش از ٢ میلیون نفر از مرزهای خوزستان برای اربعین عازم عتبات شوند.

وی از افزایش خروجی‌ در پایانه‌های مرزی خبرداد و تصریح کرد: موارد گذرگاهی در پایانه‌ها به گونه‌ای تعبیه شده که از تراکم بالای جمعیت جلوگیری شود؛ همچنین بخش دیگری از فعالیت‌های ما در آن‌سوی مرز است که زائران پس از خروج بتوانند زیرساخت‌های مناسبی را برای عبور داشته باشند و به هنگام بازگشت زوار نیز از این زیرساخت‌ها بهره‌ ببرند.

خلیلیان در پایان گفت: درحال حاضر مرزها باز است و پیش بینی می‌شود که تعداد زائران ١٠ روز پیش از اربعین حسینی افزایش یابد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + چهارده =