کد خبر : 5149

تاریخ انتشار : 12 , تیر, 1399 :: ساعت 15:02

برای نخستین بار در کشور: فعالیت پنجره واحد سرمایه گذاری در خوزستان الکترونیکی می شود

استاندار خوزستان گفت: فعالیت پنجره واحد سرمایه گذاری برای نخستین بار در کشور در استان الکترونیکی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه پنجره واحد سرمایه گذاری استان اظهار کرد: پنجره واحد سرمایه گذاری از سال ۹۶ در حوزه معاونت اقتصادی با همکاری شرکت فناب، استانداری خوزستان، شرکت کامیاران و دیگر شرکت های پیشرو در کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

وی تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری را یک اقدام منحصر به فرد دانست و افزود: دولت و ستاد اقتصاد مقاومتی، وزارت اقتصاد و دارایی را مکلف به تشکیل آن کرده است و مقرر شد فرایند فعالیت پنجره واحد سرمایه گذاری بصورت الکترونیک انجام شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: در گام نخست، فرایندهای سرمایه گذاری از یک هزار به ۲۴۰ فرایند کاهش پیدا کرد و پس از آن فاز فیزیکی آغاز شده است.

شریعتی ادامه داد: پس از فاز فیزیکی، فرایند الکترونیکی پنجره واحد سرمایه گذاری در حال اجرایی شدن است که طبق آن هر دستگاه اجرایی یک One Stop Shop (دفتر سرمایه گذاری برای ارائه خدمات الکترونیکی) داشته باشد تا امکان کدگذاری و بارگذاری تقاضا برای سرمایه گذاران در هر نقطه ای فراهم شود.

وی با تأکید بر اینکه پاسخ به درخواست سرمایه گذاران باید در یک مدت زمان مشخص داده شود، اظهار کرد: دستگاه های اجرایی موظف به ارائه پاسخ هستند تا ما بتوانیم مجوزهای لازم را صادر نماییم.

استاندار خوزستان بهبود فضای کسب و کار و اشتغال، جلوگیری از فساد، ایجاد شفایت بیشتر در پاسخ دهی دولت و حفظ احترام و تکریم ارباب رجوع و سرمایه گذاران را از مزایای الکترونیکی شدن خدمات پنجره واحد سرمایه گذاری برشمرد و گفت: با اقدامات صورت گرفته، برای نخستین بار شاهد گستردگی فعالیت پنجره واحد سرمایه گذاری در استان هستیم و امیدواریم تجربه موفقی باشد تا در صورت مثبت بودن نتایج، در کل کشور اجرایی شود.

شریعتی با بیان اینکه روسای ادارات باید با جدیت به موضوع توجه داشته باشند، اذعان کرد: الکترونیکی کردن فرایند سرمایه گذاری، روند اجرای پروژه ها را در سال های آینده تهسیل و سرعت می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =