کد خبر : 5146

تاریخ انتشار : 12 , تیر, 1399 :: ساعت 14:55

استاندار: کشاورزان خوزستانی با وجود خسارت سیل سال گذشته ۳۰ درصد بیش از سال ۹۷ زکات پرداخت نمودند

استاندار خوزستان گفت: کشاورزان سخاوتمند استان خوزستان در سال گذشته حدود ۳۴ میلیارد تومان زکات پرداخت نمودند و این رقم حدود ۳۰ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشت و با وجودی پرداخت شد که در سال گذشته حدود دویست هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان دچار سیل و آسیب شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان؛ نشست شورای زکات استان روزچهارشنبه ۱۱ تیرماه با شرکت استاندار خوزستان و با حضور ریاست ستاد زکات کشور، نماینده ولی فقیه در استان، جمعی از روحانیون، فرمانداران و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرایی در محل مصلای امام خمینی (ره) اهواز برگزار شد.
استاندار خوزستان در حاشیه این نشست با یادآوری اینکه امر زکات از سوی خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم همسطح با فریضه نماز برشمرده شده است گفت: کشاورزان سخاوتمند استان خوزستان در سال گذشته حدود ۳۴ میلیارد تومان زکات پرداخت نمودند و این رقم حدود ۳۰ درصد نسبت به سال پیش از آن افزایش داشت.
غلامرضا شریعتی افزود: این رقم با وجودی پرداخت شد که در سال گذشته حدود دویست هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان دچار سیل و آسیب شد. امیدواریم امسال هم همین رشد را داشته باشیم و زکات بیشتری جمع آوری کنیم.
استاندار خوزستان اظهار داشت: با جمع آوری هر چه بیشتر زکات خواهیم توانست که به نیازمندان بیشتری کمک کرده و این امر را بیش از پیش گسترش دهیم و امیدواریم با بهره گیری مناسب وهزینه این اعتبارات در امور همگانی و خدمت رسانی به مناطق کم برخوردار رضایت مندی پرداخت کنندگان زکات را بیش از پیش جلب نماییم.
گفتنی ست در پایان این نشست از تعدادی از کشاورزان نمونه در زمینه پرداخت زکات قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − یک =