کد خبر : 5112

تاریخ انتشار : 10 , اردیبهشت, 1399 :: ساعت 15:25

استاندار خوزستان: بنا نیست چیزی از مردم پنهان کنیم / اگر اقتضا کند هر اقدامی که برای سلامت مردم لازم باشد انجام میدهیم / فرمانداران می توانند فعالیت اصناف را محدود نمایند

استاندار خوزستان گفت: علی رغم اینکه متاسفانه از نظر معیشتی فشار زیادی به اقشار فعال در بخش های غیردولتی وارد شده است اما اگر اقتضا کند هر اقدامی که برای سلامت مردم لازم باشد انجام میدهیم و این عهد ما با مردم از روز اول بوده است و برای سلامت مردم مسامحه نمیکنیم و سلامت مردم خط قرمز ما است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا روز سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست با اشاره به روند صعودی شمار مبتلایان در روزهای گذشته گفت: این مساله از جهت افزایش بیماریابی با توجه به راه اندازی ۴ مرکز نمونه گیری و جداسازی سریع مبتلایان از جامعه مثبت است.

وی افزود: پیش از این در کشور و استان رویه به این شکل بوده که نمونه گیری صرفا از افرادی بود که دارای علائم بستری بودند اما امروز از همه افراد مشکوک از جمله بیماران سرپایی نمونه گیری میشود.

شریعتی یادآور شد: محدودیت ها همچنان برقرار است و اقداماتی همچون کاهش یک سوم پرسنل ادارات، تعطیلی مراکز آموزشی، تعطیلی مجامع مذهبی، اتوبوس رانی و… به معنی وجود محدودیت هاست و این دست از اقدامات موثر است. البته حساسیت ها نسبت به گذشته کمتر شده است و باید تا جایی که امکان دارد حساسیت ها را بالا ببریم.

استاندار خوزستان اظهار داشت: همه مسوولان و اقشار مختلف در حال تلاش هستند تا مراقبت ها حفظ و تشدید شود؛ مهمترین دستورکار فرمانداران در این دوره باید موضوع مقابله با کرونا باشد.

وی تصریح کرد: اپیدمیولوژیست ها پیش بینی کردند اگر در استان خوزستان تا ۴۰ درصد محدودیت و فاصله گذاری انجام دهیم تا پایان اردیبهشت آمار فوتی ها در حدود ۳۵۰ نفر خواهد بود.

شریعتی بیان کرد: بیماری های عفونی که مسری هستند به شکل ناگهانی شتاب میگیرند و این همت دست اندرکاران است که از اوج گیری سرایت پیشگیری شده است و خوشبختانه تا امروز منحنی بیماری در استان تا جای ممکن به شکل مسطح تداوم داشته است.

استاندار خوزستان تاکید کرد: بررسی منشأ آلودگی افراد با دقت بیشتری صورت گیرد تا مداخله هوشمندانه تر و سریع تری داشته باشیم.

شریعتی خاطرنشان کرد: اقدامات انجام شده بسیار ارزنده بوده به شکلی که بخش های آی سی یو بیمارستان های ما تا کنون جوابگو بوده است اما در بیماری های عفونی و مسری هر آن ممکن است عنان کنترل از دست ما خارج شود و باید مراقبت داشته باشیم.

استاندار خوزستان ادامه داد: از مردم استان بویژه مردم اهواز می خواهم جز موارد ضروری از منزل خارج نشوند همچنین اصنافی که دستورالعمل ها را رعایت نمیکنند مورد تذکر و برخورد قرار گیرند.

شریعتی تصریح کرد: علی رغم اینکه متاسفانه از نظر معیشتی فشار زیادی به اقشار فعال در بخش های غیردولتی وارد شده است اما اگر اقتضا کند هر اقدامی که برای سلامت مردم لازم باشد انجام میدهیم و این عهد ما با مردم از روز اول بوده است و برای سلامت مردم مسامحه نمیکنیم و سلامت مردم خط قرمز ما است.

استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: انشالله که همه تلاش کنند و همت کنند که به نقطه افسارگسیخته شیوع این بیماری نرسیم.

رئیس شورای سلامت استان تصریح کرد: بنا نیست چیزی از مردم پنهان کنیم و افزایش نمونه گیری ها برای کنترل هر چه بیشتر بیماری است.

شریعتی در پایان گفت: فرمانداران بسته به وضعیت شهرستان این اختیار را دارند که امکان فعالیت اصناف در طول روز را تا ۸ شب مجاز اعلام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =