کد خبر : 4917

تاریخ انتشار : ۲۷ , آذر, ۱۳۹۸ :: ساعت ۴:۳۱

استاندار: آمادگی دستگاهها در خوزستان متناسب با میزان بارش‌ها نبود

استاندار خوزستان با اشاره به آبگرفتگی ناشی از بارندگی روز گذشته در خوزستان گفت: آمادگی دستگاههای استان متناسب با میزان بارندگی در استان نبود.

غلامرضا شریعتی روز سه شنبه در نشست ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان خوزستان در اداره کل مدیریت بحران استان با اشاره به پیش بینی‌های هواشناسی و بارندگی‌ها در استان خوزستان گفت: پیش بینی های هواشناسی نسبتا خوب بود، پس از شروع فعالیت سامانه بارشی از روز دوشنبه بارش‌ سنگینی در شهرهای مختلف بارید که مشکلاتی ایجاد شد اما اکنون وضعیت در نقاط مختلف بهتر شده است.

وی با اشاره به وجود اختلافاتی میان شهرداری اهواز و آب و شرکت آبفا در رسیدگی به وضعیت آبگرفتگی معابر توضیح داد: شهرداری و آب و فاضلاب اهواز حق ندارند یکدیگر را متهم کنند و مدام هر کدام تقصیر را گردن دیگری بیندازند.

استاندار خوزستان گفت:هر کسی بخواهد از این فضا استفاده کند و تقصیر را گردن دیگری بیندازد یا بر زخم مردم نمک بپاشد با او برخورد خواهم کرد.

استاندار خوزستان گفت: از یک طرف شهرداری اهواز می‌گوید ایستگاه‌های پمپاژ خاموش هستند اما از طرف دیگر آب و فاضلاب اهواز می‌گوید هیچ مشکلی ندارند به همین دلیل پس از بارش‌ ها تیمی را برای بررسی این موضوع مامور می‌کنم.

وی با بیان اینکه در بازدید امروز صبح از وضعیت ابگرفتگی شهر نیروهای خدماتی شهرداری به اندازه کافی حضور نداشتند توضیح داد: تا زمانی که مشکل مردم به طور کامل برطرف نشده باشد باید نیروهای خدماتی در منطقه باشند در حال حاضر شرایط طوری است که همه دستگاه ها اجرایی باید وارد میدان شوند.

شریعتی با اشاره به ورود آب به منازل مسکونی توضیح داد: وقتی مردم با وجود درآمد پایینی که دارند خسارت هم می بینند باید متوجه باشیم که عصبانی هستند و در شرایط نرمال به سر نمی برند لذا ضرورت دارد همه امکانات جهت رفع آبگرفتگی‌های اهواز و کارون بسیج شود.

وی با بیان این که در آبگرفتگی اخیر حتی ۲۰ درصد اقدامات سیل فروردین هم انجام نشد بیان کرد: هنوز برخی دستگاه های اجرایی از چابکی لازم برخوردار نیستند و با وجود این که در برخی نقاط آبگرفتگی‎ها کمتر شده اما هنوز شرایط عادی نشده است.

استاندار گفت:فرمانداری اهواز، سازمان آب و برق خوزستان، شرکت توسعه نیشکر، شهرداری ، آبفا اهواز با مدیریت معاونت عمرانی استانداری برای مدیریت شهر اهواز و راه و شهرسازی، توسعه نیشکر و برخی دیگر از دستگاه‌ها نیز با فرماندهی مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران برای مدیریت شهرستان کارون وظیفه دارند تا در ۱۲ ساعت آینده این ۲ شهرستان را به حالت عادی بازگردانند.

وی همچنین با اشاره به مرگ چهار زن به طور همزمان در بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز توضیح داد: پس از وقوع صاعقه یکی از فیوزهای بیمارستان قطع شد اما زمانی که می‌بایست برق اضطراری و UPSها از قبل وارد مدار می شدند این اتفاق نیفتاد و مشکلاتی در بخش ICU بیمارستان ایجاد شد.

وی گفت: در حال حاضر گروه های تخصصی در حال بررسی این موضوع هستند تا علل اصلی حادثه مشخص شود.

شریعتی با اشاره به تماس رئیس جمهوری در خصوص وضعیت پیش آمده در برخی شهرهای خوزستان به ویژه اهواز و کارون گفت: رئیس جمهوری، معاون اول رئیس جمهوری و وزیر کشور در این زمینه با من تماس داشتند و در جریان امر قرار گرفتند و دستوارات لازم به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذی‌ربط جهت کمک داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 1 =

Translate »