کد خبر : 4910

تاریخ انتشار : ۲۴ , آذر, ۱۳۹۸ :: ساعت ۱۰:۵۲

خیران به ساخت کتابخانه‌های عمومی ورود کنند

استاندار خوزستان گفت: خیران دغدغه‌مند فرهنگ در کنار دولت، در مسیر توسعه و ساخت کتابخانه‌های عمومی تشویق و ورود پیدا کنند.

غلامرضا شریعتی روز شنبه در آیین بهره برداری از کتابخانه مرکزی برکت سردار شهید مدافع حرم سیدحمید تقوی‌فر در شهرستان کارون بیان کرد: امیدوارم گشایش این کتابخانه نقطه عطفی در فعالیت‌های فکری و  فرهنگی شهرستان کارون و نقطه عطفی به سوی آگاهی بخشی و نشاط اجتماعی باشد.

وی با بیان اینکه توسعه فکری و فرهنگی، زیرساخت مهم توسعه پویا و بالندگی جامعه است گفت: شهرستان کارون دارای ظرفیت های ارزشمندی در حوزه‌های فکری و فرهنگی است و دارای نویسندگان، شاعران، هیات‌های مذهبی و فعالان فرهنگی و اجتماعی بسیاری است که ظرفیت های خوبی را برای این شهرستان به ارمغان آورده اند.

استاندار خوزستان  افزود: امیدواریم این کتابخانه مرکز ثقل فرهنگی و مطالعاتی شهرستان کارون باشد و در آن فقط به امر خواندن کتاب اکتفا نشود بلکه محلی برای دادوستد فکری و فرهنگی، نقد کتاب، ارایه مسایل هنری، شعر و ادب و … باشد.

وی با تاکید بر اهتمام ورزیدن به ترویج فرهنگ مطالعه به گونه ای خلاق در جامعه بیان کرد: مطالعه محوری و اشاعه پژوهش و تحقیق، ذهن افراد را از سطحی‌نگری، انفعال، رخوت و پرداختن به حاشیه‌های کاذب دور می‌کند و پویایی و نشاط را با خود به همراه دارد.

شریعتی گفت: لازم است کتاب‌هایی مورد مطالبه مردم و جوانان منطقه، فراهم آورده شود و شرایط برای پویایی آنها فراهم شود. اگر کتاب‌های به‌ روز، مورد تقاضا و جذاب برای مردم، دانش آموزان و  دانشجویان فراهم نشود کتابخانه کسی را به خود جذب نمی کند.

وی با اشاره به برخی اقدامات در شهرستان کارون ادامه داد: یک دفتر تسهیلگری در شهرستان کارون احداث کردیم؛ ۶ میلیارد ریال امکانات ورزشی نیز برای این شهرستان فراهم شده که به زودی توزیع می‌شود و تلاش می‌کنیم در حوزه‌های فرهنگی و فکری توجه ویژه ای به همه مناطق استان به ویژه مناطق حاشیه‌ای  و کم برخوردار داشته باشیم تا دغدغه‌های آنها را به تدریج برطرف کنیم.

استاندار خوزستان  گفت:  باید تلاش کنیم با حفظ تعادل مطالبات مردم را به تدریج در کنار دیگر مناطق حل و برطرف، و همه مناطق از امکانات برخودار شوند.

وی ادامه داد: اگر اقناع سازی و توجه به خواست مردم صورت نگیرد، ممکن است در شرایطی خاص نارضایتی‌ها به شکلی دیگری خود را نشان دهد لذا باید مردم را تکریم کنیم چرا که با رای مردم به این جایگاه و میز رسیده ایم البته همه خواسته ها شاید درست نباشد اما باید مردم را قانع کنیم و ایرادات را به آنها بگوییم.

شریعتی با بیان این که زیرساخت‌های شهرستان کارون نیازمند کار و رسیدگی جدی است خاطرنشان کرد: در این مدت در حد توان و تلاش سعی کردیم در حوزه آبرسانی شهرستان کارون و مشکلاتی که در گذشته داشته اقداماتی انجام  دهیم و مشکل مناطق بسیاری از این شهرستان که زمانی اصلا آب نداشتند را برطرف کنیم.

وی با اشاره به انجام کارهای کوتاه مدت و تسکینی در حوزه فاضلاب کارون نیز بیان کرد: زیرساخت فاضلاب جزو زیرساخت‌های سنگین محسوب می‌شود که کار آن در حال انجام است و الان پروژه تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز تمام شده و یک طرح ضربتی در حال انجام است تا ۸۰ درصد فاضلاب اهواز را در مدت ۲ ماه آینده به تصفیه خانه منتقل کند.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه برای برطرف کردن مشکل فاضلاب شهرستان کارون نباید فقط به اعتبارت استانی بسنده کرد گفت: برای این موضوع به سراغ سرمایه‌گذار رفتیم و بنا شد در ازای  کاری که می‌کند تا یکسال دیگر نقدینگی و حق انشعاب در اختیارش قرار دهیم که در این موضوع به توافق رسیدیم.

وی بیان کرد: متاسفانه مدیرعامل آب وفاضلاب اهواز در تصمیم‌گیری تاخیر  و کوتاهی می‌کند برای همین هفته گذشته تذکری به او دادم؛ مدیرعامل آبفا اهواز موظف است با سرمایهگذار قرارداد ببندد و تاخیر وارد کردن در این کار از سوی او جایز نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + دوازده =

Translate »