کد خبر : 4872

تاریخ انتشار : ۲۲ , مهر, ۱۳۹۸ :: ساعت ۶:۲۴

استاندار خوزستان در بازدید از پایانه مرزی چذابه: برای موج جدید جمعیت زائران آماده ایم

استاندار خوزستان با اشاره به حضور پرشور زائران در پیاده روی اربعین حسینی گفت: برای موج جدید جمعیت رفت و برگشت زایران آمادگی کامل داریم.

غلامرضا شریعتی در جریان بازدید از موکب های مستقر در پایانه مرزی چذابه افزود: هفته گذشته با یک موج جمعیت زایر مواجه شدیم که به خوبی در این سوی مرز و پایانه ها مدیریت شد.

وی اظهار داشت: برای بازگشت زایران نیز همانند رفت آمادگی کامل داریم و تمهیدات لازم از جمله استقرار اتوبوس هایی برای جابه جایی زایران را در نظر گرفته ایم.

استاندار خوزستان افزود: طبق پیش بینی ها با یک موج جدید جمعیت زایر در روزهای سه شنبه تا جمعه برای رفتن به سمت عراق و شرکت در مراسم اربعین حسینی مواجه خواهیم بود.

وی درخصوص نحوه خدمات رسانی موکب ها در مرز چذابه گفت: موکب داران خواستار تردد زایران از مقابل موکب ها هستند که از امشب دستور لازم را صادر کردم تا زایران فقط از بین موکب ها امکان تردد به سمت پایانه مرزی چذابه را داشته باشند.

شریعتی با بیان اینکه دستگاه ها و مردم تمام تلاش خود را برای خدمت به زایران اباعبدالله بکار گرفته اند، افزود: موکب داران در هر ۲ مرز چذابه و شلمچه به خدمات رسانی به زایران افتخار می کنند.

وی درخصوص آخرین وضعیت پایانه های مرزی خوزستان گفت: هیچ مشکل خاصی در مرزها نداریم و شرایط تحت کنترل است.

موکب داران چذابه نیز در جریان بازدید استاندار مسایل و مشکلات خود را مطرح کردند.

یکی از مسایلی که موکب داران بر آن تاکید داشتند تردد زایران از مقابل موکب ها بود زیرا تا پیش از این بسیاری از زایران پس از پارک خودروی خود از مسیری دیگر و با اتوبوس به سمت پایانه عزیمت می کردند و در واقع از خدمات موکب ها بهره مند نمی شدند.

استاندار خوزستان امشب دستور لازم برای مسدود کردن سایر مسیرها تا پایانه را صادر و تنها مسیر تردد زایران را از محل موکب ها تعیین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − ده =

Translate »