کد خبر : 4836

تاریخ انتشار : ۱۵ , مهر, ۱۳۹۸ :: ساعت ۷:۳۹

استقرار شناور ایمن؛ نصب مجدد پل شناور و آغازاحداث پل دائم عنافچه

فاضل عبیات معاون امور عمرانی استانداری خوزستان در رابطه با آخرین وضعیت تردد اهالی دهستان عنافچه در شهرستان باوی، اظهار کرد: در بازدیدی که روزهای اخیر از این محل داشتیم، مشاهده شد که شرایط خوبی وجود ندارد و تردد با قایق ها برای اهالی ایمن نیست.

وی بیان کرد: در این راستا پیگیری مستمری انجام شده و سه اقدام صورت خواهد گرفت نخست آنکه برای کوتاه مدت یک شناور خوب و ایمن در یک یا دو روز آینده برای جابه جایی رایگان دانش‌آموزان و مردم مستقر خواهد شد؛ همچنین رمپ های دو طرف رودخانه اصلاح می‌شود.

عبیات درخصوص تعمیر پل شناور، عنوان کرد: از بین ۲۵ سطحه پل شناور، ۱۷ سطحه آسیب جدی دیده بود و اکنون کار آماده سازی آن توسط نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران درحال انجام است اما پل شناور درصورت تعمیر هم گزینه نهایی و مناسب برای حل مسئله تردد در آن نقطه نیست بلکه پل دائم احداث خواهد شد.

وی افزود: فراخوان مربوط به مناقصه و انتخاب پیمانکار احداث پل دائم ملاثانی انجام شده و امیدواریم در آبان ماه کار عملیات اجرایی برای احداث پل آغاز شود.

معاون امور عمرانی استانداری خوزستان با بیان اینکه این پل مشکل تخصیص اعتبار ندارد، عنوان کرد: اعتبار ساخت این پل ۴۲ میلیارد تومان است که برای سال جاری، چهارده میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

Translate »