کد خبر : 4833

تاریخ انتشار : ۱۵ , مهر, ۱۳۹۸ :: ساعت ۷:۰۵

بارش های پاییز طبق پیش بینی های هواشناسی در حد نرمال خواهد بود / با توجه به حجم خالی مخازن پشت سدها نگرانی نداریم

استاندار خوزستان گفت: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی بارش های پائیز امسال در خوزستان در حد نرمال خواهد بود و با توجه به حجم خالی مخازن پشت سدها نگرانی نداریم.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان نشست ستاد مدیریت بحران استان روز یکشنبه ۱۴ مهرماه به ریاست استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

غلامرضا شریعتی در پایان این نشست در گفتگو با خبرنگاران گفت: جلسات مدیریت بحران استان به صورت ماهانه و مرتب برگزار شده است و هم اکنون که وارد سال آبی جدید شدیم نشست امروز برگزار شد.

استاندار خوزستان توضیح داد: در این نشست اقدامات سال گذشته بررسی شد و همچنین کارهایی که لازم است در ماه های پیش رو انجام شود به بحث گذاشته شد و در دستورکار قرار گرفت.

شریعتی ادامه داد: دستگاه های متولی نیز گزارش کار ارائه داند و اقداماتی که بایست تا دو ماه آینده انجام دهند برنامه ریزی شد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: بر اساس گزارش سازمان هواشناسی بارش های پائیز امسال در خوزستان در حد نرمال خواهد بود و با توجه به حجم خالی مخازن پشت سدها نگرانی نداریم.

شریعتی اضافه کرد: ۱۶ درصد بارش های سال آبی را در پاییز داریم به همین دلیل حجم خالی مخازن در پایان آبان بر اساس برآوردها و پیش بینی ها حدود ۹ میلیارد متر مکعب خواهد بود به همین علت ظرفیت پذیرش ورودی هست و مشکل خاصی از این بابت نخواهیم داشت.

استاندار خوزستان اظهار داشت: برای زمستان و بهار هم انشاالله با پیش بینی ها و کارهای کارشناسی تمهیدات لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

شریعتی در پایان گفت: خوشبختانه ساخت و ساز منازل سیل زدگان و پرداخت خسارت کشاورزان سیل زده به خوبی و سرعت مناسب در حال پیشرفت است و امیدواریم با همین روند نداوم داشته باشد تا مردم عزیز بتوانند بدون دغدغه به کشاورزی و کار بپردازند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + شانزده =

Translate »