کد خبر : 4825

تاریخ انتشار : ۱۳ , مهر, ۱۳۹۸ :: ساعت ۱۱:۴۸

استاندار خوزستان خبرداد: افزایش ۶۳درصدی اعتبارات تخصیص یافته به حوزه کودک در خوزستان

استاندار خوزستان گفت: در یک سال گذشته اعتبارات تخصیص یافته به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خوزستان ۶۳ درصد رشد داشته است.

غلامرضا شریعتی صبح شنبه در آیین افتتاحیه برنامه های هفته ملی کودک در استان خوزستان اظهار کرد: برگزاری برنامه های کشوری هفته کودک پس از ۴۰ سال در استانی غیر از مرکز بیانگر قدمی موثر در راستای نظام تمرکز زدایی در پایتخت است.

وی افزود: بی تردید کودکان بخشی از سرمایه های ملی و اجتماعی ما هستند و توجه به تربیت و پرورش کودکان امروز نقش آفرین توسعه و پیشرفت فردای ایران اسلامی هستند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: باید در مواجهه با دنیای کودکان در ابعاد مختلف فرهنگی، تربیتی و هویتی با بهره گیری از شیوه های نوین تلاش کنیم.

شریعتی عنوان کرد: همه کودکان خلاقیت بلقوه در وجودشان است، مهم بستر سازی تبلور آن در کنار قدرت آفرینش گری و اعتماد بنفس آنها است.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه کودکان آینده سازان کشور هستند لذا باید از کودکی مولفه های مهمی مانند مشارکت، آگاهی و مسئولیت اجتماعی را به آنها آموزش داد.

استاندار خوزستان با اشاره به همزمانی هفته ملی کودک با ایام پیاده روی اربعین گفت: این ایام زمینه خوبی برای آشنایی کودکان با معنویت است.

شریعتی با بیان اینکه تکنولوژی با سرعت درحال رشد است و آسیب های خاص خودش را دارد، افزود: باید با آموزش های مختلف زمینه آسیب را در این حوزه به کودکان کاهش دهیم.

استاندار خوزستان با عنوان اینکه اعتبار کانون پرورش فکری کودکان در یک سال گذشته در خوزستان ۶۳ درصد رشد داشته و خود کانون نیز رشد ۵۰ درصدی درآمد داشته است، گفت: همه این افزایش ها در حوزه مادی موجب آن نمی شود که دیگر نهاد های تاثیر گذار برنامه هایی را در این حوزه نداشته باشند.

وی با تشکر از دست اندر کاران حوزه کودک و نوجوان در استان خوزستان اظهار کرد: در حادثه سیل امسال در استان خوزستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بدون تبلیغات در حوزه امداد فرهنگی کودکان و نوجوانان مناطق سیل زده فعالیت های خوبی را داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 5 =

Translate »