کد خبر : 4696

تاریخ انتشار : ۱ , مهر, ۱۳۹۸ :: ساعت ۹:۲۴

آیین بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ سال تحصیلی جدید با حضور استاندار خوزستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان آیین بازگشایی مدارس و نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید روز دوشنبه اول مهرماه با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان در هنرستان دخترانه حضرت آمنه در اهواز برگزار شد.

استاندار خوزستان در این آیین گفت: در سال های اخیر آموزش و پرورش به عنوان یکی از اولویت‌های اساسی دولت در استان مورد توجه ویژه قرار گرفت و در راستای برقراری عدالت آموزشی و رفع کاستی های موجود تلاش‌های زیادی انجام شد.

غلامرضا شریعتی افزود: با تلاش هایی که صورت گرفت بودجه سازمان نوسازی مدارس استان افزایش چشمگیری داشته و در سال تحصیلی جدید تعداد ۸۶۰ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۳۰ میلیارد تومان در استان به بهره برداری می رسد و دانش آموزان از فضاهای استاندارد و ایمن برای تحصیل برخوردار خواهند شد.

استاندار خوزستان ادامه داد: جمع آوری مدارس کانکسی در بافت شهری نیز از دیگر برنامه‌هایی بود که در استان دنبال شد که تاکنون ۲۵۰ کلاس کانکسی جمع‌آوری شده اند و مابقی نیز تا نیمه سال تحصیلی برچیده می شود و برای استفاده به مدارس عشایری که دارای کلاس های چادری و کپری هستند منتقل می‌شود.

شریعتی اظهار داشت: اجباری شدن پیش دبستانی، توسعه آموزش‌های پیش از دبستان در دورترین روستاهای استان و اجرای طرح جوانه ها و بورسیه کردن دانش آموزان کم برخوردار از برنامه های دیگری بود که در راستای بسط و گسترش عدالت آموزشی دنبال شد و در سال تحصیلی جدید نیز پیگیری می شود.

استاندار خوزستان اضافه کرد: برگزاری کلاس های کنکور و جذب اعتبارات ملی و استانی استفاده از ظرفیت شرکت‌های بزرگ و برخوردار برای تشکیل این کلاسها از برنامه‌های دیگری بود که در راستای افزایش سطح علمی دانش آموزان کنکوری و تلاش برای برقراری عدالت آموزشی در استان مورد توجه قرار گرفت که از نتایج آن می توان به رشد رتبه های زیر هزار در خوزستان در سال های گذشته اشاره کرد.

رئیس شورای آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: کسب دو رتبه برتر در کنکور سراسری نشانه پیشرفت دانش آموزان خوزستانی در شاخص کنکور است همچنین رتبه چهارم کنکور ریاضی و فنی نیز خوزستانی است که در سال آخر از استان خارج شد و این موفقیت ها نشان از اراده و خودباوری دانش آموزان و تلاش معلمان عزیز و تلاشگرمان در مناطق دور افتاده و محروم می باشد که مایه خوشحالی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

Translate »