کد خبر : 4108

تاریخ انتشار : ۱۹ , تیر, ۱۳۹۸ :: ساعت ۵:۱۲

استاندار خوزستان: کار ارزیابی خسارات زلزله روز گذشته مسجدسلیمان آغاز شد

استاندار خوزستان با اعلام اینکه منازل زیادی به علت بافت فرسوده و قدیمی بودن در زلزله روزگذشته دچار آسیب شده، گفت: در مسجدسلیمان ارزیابی ها در حال انجام است و سالن های ورزشی برای سکونت مردم درنظر گرفته شده.

غلامرضا شریعتی ضمن تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل زده اظهار کرد: مردم به منازل خود بازگشته و ساخت و سازها آغاز شده است.
وی که در مصاحبه با برنامه رویداد سخن می گفت، ادامه داد: ساخت وسازها به تدریج سرعت گرفته و بر تعداد منازل سالم افزوده می شود.
شریعتی خاطرنشان کرد: اقدامات اداری و بانکی دچار تاخیر شده بود ولی امروز در صدد بهبود شرایط هستیم.
استاندار خوزستان با اعلام اینکه هلال احمر هنوز در برخی مناطق در حال توزیع پکیج هاست، تصریح کرد :شرایط کشت تابستانه در حال آماده سازی است و ۲۱۱ هزار هکتار زمین از زیر آب خارج شده است.
شریعتی ادامه داد: ۴۵هزار هکتار زمین از آب خارج شده و [مابقی زمین ها نیز با اقدام دستگاه های اجرایی به زودی خالی از آب خواهد شد
وی افزود: تا امروز بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از مناطق سیل زده برای کشت شخم زده شده و بیش از ۷۰ هزار هکتار زیر کشت رفته.
شریعتی اذعان داشت: تلاش می شود امید و نشاط را افزایش داده تا مردم به زندگی عادی بازگردند.
استاندار خوزستان با اشاره به اینکه تسهیلات بلاعوض تا ۴شنبه گذشته تخصیص داده نشده بود و از ابتدای هفته جاری پرداخت ها شروع شده، افزود: خسارات کشاورزی به زودی پرداخت خواهد شد.
شریعتی همچنین در توضیح وجود برخی گلایه های مردمی از نحوه رسیدگی به امر بازسازی منازل اظهار کرد: برخی مردم از ارزیابی و کارشناسی بنیاد مسکن گلایه دارند و معتقدند منازل آسیب بیشتری دیده و در بسیاری موارد حق با مردم است.
وی با اعلام اینکه در بسیاری موارد خسارات بیشتری بعد از انجام کارشناسی به منازل وارد شده، ادامه داد: دستور دادیم هر کدام از منازل که تقاضای ارزیابی مجدد داشتند، از طریق بخشداری و فرمانداری ها مورد ارزیابی قرار گرفته و مطابق با واقعیت ها، شرایط تعمیر آن فراهم شود.
شریعتی در خصوص زمین لرزه روز گذشته در استان خوزستان گفت: کانون زلزله در بخش و شهر گلگیر مسجد سلیمان بود و بعد از آن، پس لرزه های بسیاری اتفاق افتاد.
وی افزود: خوشبختانه تلفات جانی نداشتیم و زمین لرزه فقط ۱۱۲ مورد مصدوم بر جای گذاشت که عمدتا سرپایی درمان شدند و فقط ۱۲ مورد در شهرستان مسجد سلیمان و ایذه بستری هستند.
شریعتی اضافه کرد: منازل زیادی به علت بافت فرسوده و قدیمی بودن بنا دچار آسیب شده است. این منازل ارزیابی شده و در بخش گلگیر تعداد زیادی چادر توزیع و امدادرسانی شروع شده است.
استاندار خوزستان گفت: در مسجد سلیمان ارزیابی ها در حال انجام است و سالن های ورزشی برای سکونت مردم در نظر گرفته شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 1 =

Translate »