کد خبر : 3804

تاریخ انتشار : ۲۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۸ :: ساعت ۱۵:۵۶

قدردانی معاون عمرانی وزیر کشور از عملکرد مسوولان استان در مدیریت بحران سیل

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: از تمام استان هایی که درگیر سیل بودند در طول دو ماه اخیر بازدید داشتم. در استان خوزستان استاندار واقعا همت داشتند و شبانه روزی در صحنه بودند همچنین مدیریت بحران استان و معاون عمرانی استانداری که اخیرا به مجموعه اضافه شدند مدیریت بی بدیلی داشتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری خوزستان به نقل ازاستانداری خوزستان معاون عمرانی وزیر کشور روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در نشست قرارگاه استانی بازسازی مناطق زلزله زده در محل استانداری خوزستان گفت: این بحران تجربه بسیار سختی بود و خسارت های زیادی در استان های مختلف وارد کرد.

مهدی جمالی نژاد افزود: این اولین بار است که برای یک موضوع اینچنینی قرارگاه تشکیل شده است و دلیل آن هم این است که تب بازسازی فروکش نکند و محدود نشود.

معاون عمرانی وزیر کشور اظهار داشت: متناظر قرارگاه کشوری در استان ها قرارگاه بازسازی تشکیل شد و خوشبختانه با وجود سختی ها کار در حال پیشرفت است.

جمالی نژاد خاطرنشان کرد: از تمام استان هایی که درگیر سیل بودند در طول دو ماه اخیر بازدید داشتم. در استان خوزستان استاندار واقعا همت داشتند و شبانه روزی در صحنه بودند همچنین مدیریت بحران و معاون عمرانی که اخیرا به مجموعه اضافه شدند مدیریت بی بدیلی داشتند.

جمالی نژاد تصریح کرد: تعداد ۱۶۲ هزار ۳۷۷ واحد مسکونی در کشور در سیل آسیب دید و در شهرها تعداد ۱۱ هزار ۸۴۶ واحد مسکونی و در روستاها ۵۶ هزار و ۴۶۹ واحد مسکونی تخریب شده از سیل باید بازسازی شوند که با زمانبدی صورت گرفته باید این کار تا پایان امسال با حمایت دولت و با مسئولیت بنیاد مسکن به سرانجام برسد.

معاون عمرانی وزیر کشور تصریح کرد: در خوزستان ۱۰۱ هزار و ۶۲ واحد مسکونی شهری و روستایی نیاز به تعمیر دارند، همچنین در بخش خسارت معیشتی ۱۰۹هزار ۸۳۳ مورد ثبت شده و کل کمک های معیشتی پرداخت شده به متقاضیان ۴۶۱ میلیارد ریال است در حالی که تاکنون برای ۵۶ هزار و ۴۲۶ نفر پرونده تشکیل شده است.

معاون عمرانی وزیر کشور ادامه داد: متقاضیانی که برای دریافت تسهیلات احداثی و تعمیری به بانک ها معرفی شده اند ۲۷ هزار و ۶۲۴ نفر هستند که تاکنون یک هزار ۳۵۵ واحد عقد قرارداد منعقد شده است.

جمالی نژاد عنوان کرد: به منظور پیگیری بهتر امور هر روز جلسات در حال تشکیل شدن است و از جمله موضوعات کی که با هماهنگی صورت گرفته در حال حل شدن است این است بنا شده در روستاهایی که بانک نیست نمایندگان بانک ها مستقر شوند تا فرآیند پرداخت کمک ها و تسهیلات با سرعت و سهولت بیشتری انجام شود.

معاون عمرانی وزیر کشور گفت: ۲۳ اردیبهشت در هیأت دولت مصوب شده اولویت اول اسکان مردم و اولویت دوم زیرساخت های آسیب دیده است.

جمالی نژاد با اشاره به مصوبه ابلاغی ۲۳ اردیبهشت هیات وزیران مبنی بر اختصاص ۲۹ هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال برای بازسازی و جبران خسارت استان های سیل زده اظهار داشت: چند پیشنهاد دیگر در این خصوص برای طرح و تصویب در هیات وزیران در حال طی کردن مراحل لازم است.

معاون عمرانی وزیر کشور خاطرنشان کرد: بخش زیادی از مراکز بهداشتی و آموزشی در سطح کشور به دلیل سیل دچار آسیب شده اند با این وجود خوشبختانه بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام و خیرین در امر بازسازی مشارکت خوبی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 4 =

Translate »