کد خبر : 3757

تاریخ انتشار : ۲۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۸ :: ساعت ۳:۴۰

استاندارخوزستان از کارکنان معاونت هماهنگی امور عمرانی فعال در مهار سیل تقدیر کرد

استاندارخوزستان از کارکنان معاونت هماهنگی امور عمرانی فعال در مهار سیل تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه قدردانی از کارکنان هماهنگی امور عمرانی فعال در مهار سیل که امروز در استانداری با حضور کارکنان این معاونت برگزار شد، اظهارکرد: این جلسه برای تشکر و قدر دانی از زحمات ارزنده و طاقت فرسای شما در طول مدت مواجه شدن با بحران سیل، برگزارشده است.

وی افزود: از ابتدای سال با سیلی مواجه شدیم که تمام حوضه های آبریز استان را درگیر خود کرد.به طوری که دوره بازگشت حوضه کارون و مارون ۲۰۰ ساله، کرخه هزارساله و زهره صد ساله پیش بینی شده بود. این شرایط در استان بوجود آمد و طی ۲۵ روز ۱۵ میلیارد متر مکعب آب وارد مناطق مختلف شد.

استاندارخوزستان بیان کرد: با مواجه شدن با این شرایط بحرانی از ابتدای کار سعی کردیم از پروتکل های مدیریتی جهت کنترل سیلاب استفاده کنیم. با وجود اینکه سدهای ما در زمان وقوع سیل بدلیل ورود حجم زیاد آب شرایط نرمالی نداشتند اما خداروشکر با همت و همکاری تمام دستگاههای اجرایی،نیروهای مسلح و مردم در کنارهم توانستیم سیل را مهار و کمترین تلفات را داشته باشیم.

شریعتی با اشاره به تاریخچه سیل در خوزستان گفت: سیل های گذشته در سال های ۱۳۰۲، ۱۳۵۸ و ۱۳۴۷ تلفات جانی و مالی زیادی برای استان به دنبال داشته است اما خوشبختانه در سیل اخیر به لطف الهی و همت تمام نهادها این بحران به بهترین شکل ممکن کنترل شد.

وی گفت: سیل اخیر برکاتی برای استان ما داشت که ما در سال های اخیر از خشکسالی های پی در پی رنج می بردیم، با ورود این حجم آب حوضه های آبی استان پر شده و بخش زیادی از کانون های گردو غبار با این آب مهار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

Translate »