کد خبر : 3737

تاریخ انتشار : ۲۳ , اردیبهشت, ۱۳۹۸ :: ساعت ۱۹:۰۵

تاکید استاندار خوزستان بر حمایت از فعالیت های دانش بنیان در اختصاص اعبتارات طرح های اشتغال

غلام رضا شریعتی با اشاره به نقش و جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان، و فعالیت‌های نرم افزاری در پیش‌برد اهداف اقتصادی بیان کردروی فعالیت‌های الکرونیکی باید متمرکز شود و اعتبارات به سمت کارهای نرم افزاری سوق داده شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری خوزستان به نقل از استانداری خوزستان، شورای اشتغال استان روز دونبه ۲۳ اردیبهشت ماه در محل استانداری به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در این نشست با بیان اینکه اشتغال یکی از محورهای اساسی و اصلی اقتصاد کشور بحث اشتغال است، اظهار کردحدود ۱۰ سال است که شعار سال با محوریت اقتصاد نام‌گذاری می‌شود امسال نیز رهبر سال جدید را به نام سال تولید نام‌گذاری کرد.

غلام رضا شریعتی با اشاره به نقش و جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان، و فعالیت‌های نرم افزاری در پیش‌برد اهداف اقتصادی بیان کردروی فعالیت‌های الکرونیکی باید متمرکز شود و اعتبارات به سمت کارهای نرم افزاری سوق داده شود.

وی با تاکید بر اینکه در بحث اقتصاد انتظار می‌رود که اقتصاد ما متناسب با نیازهای روز جامعه هدف‌گذاری شود، گفتدر حوزه اقتصاد به جوانان اهمیت دهیم تا در زمینه کارآفرینی فرصت عرضه آموخته‌های خود را داشته باشند.

 استاندار خوزستان شریعتی با تاکید بر دانایی محوری در فعالیت‌های الکترونکی عنوان کردکار کردن در شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها، و… نیاز به هزینه‌های بالا ندارد و برای استان خلق ثروت هم می‌کند.

وی افزودقطعاً این ظرفیت‌ها در استان و کشور وجود دارد و ما باید شرایط مورد نیاز برای شکوفایی استعدادهای جوانان را فراهم کنیم و نیروهای خود را به روز کنیم چرا که به واسطه پیشرفت در حوزه‌های دانش‌بنیان می‌توان از هدر رفت آب شرب جلوگیری و مصرف انرژی را کم کنیم.

شریعتی عنوان کردسیل با وجود اینکه خسارت‌های زیادی به کشاورزی استان وارد کرد اما خرید گندم و کلزا نشان می‌دهد عملکرد ما نسبت به سال گذشته بهتر بوده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته شرایط بارشی بهتری نسبت به سال‌های گذشته داشتیم، گفتامسال در حوزه کشاورزی ۳۵ درصد رشد حاصل شد و بر اساس گزارش جهاد کشاورزی خوزستان بعضاً ۸ تن در هر هکتار برداشت داشتیم.

شریعتی با تاکید بر نحوه خرید گندم و کلزای استان بیان کرد:صحیح نیست که  گندم و کلزای مرغوب ما توسط استان‌های دیگر خریداری شود و در استان خود عملکرد کشاورزی ما را به عنوان عملکرد خودشان ارائه دهند این اجحاف به کشاورز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =

Translate »