کد خبر : 3712

تاریخ انتشار : ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۸ :: ساعت ۱۹:۵۲

استاندارخوزستان تاکید کرد: حضور و مشارکت نیروهای مردمی در شکل‌گیری برنامه‌های دفاع مقدس

استاندار خوزستان با بیان اینکه نیروهای مردمی، سازمان‌های مردم‌نهاد باید در شکل‌گیری همایش‌ها به مناسبت دفاع مقدس حضور و مداخله داشته باشند، گفت: حضور خلاقانه مردم در کنار مسئولان باعث افزایش قدرت و قوت کار و همچنین بالارفتن سرمایه اجتماعی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری به نقل از استانداری اولین نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان در سال جاری، ظهر امروز، ‌۱۵ اردیبهشت‌ماه ‌در استانداری خوزستان برگزار شد.

غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در این نشست با بیان اینکه در روزهای آینده سالروز فتح هویزه، خرمشهر و دزفول را پیش رو داریم، گفت: حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مهم و جدی و نحوه انتقال و مجرای آن نیز مهم است. باید انتقال این ارزش‌ها به زبان روز، متناسب با شرایط جامعه و به زبان جذاب برای جوانان باشد.

وی با بیان اینکه ابتکار و خلاقیت در انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و توجه به مقتضیات بسیار مهم است، تأکید کرد: بافت قومی و سلیقه‌های منطقه‌ای در این زمینه مهم است. در احداث یادمان‌های شهدا مباحث زیباشناسی مدنظر قرار گیرد و یادمان‌ها به نحوی ساخته شود که امکان برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کنار آن فراهم باشد. جلسات نقد و تحلیل کتب دفاع مقدس، برگزاری برنامه‌های فرهنگی در این فضاها انجام شود و نگاه ما به این اماکن صرفاً مناسبتی نباشد؛ بلکه یک جریان سرزنده و مداومی را در یادمان‌ها شاهد باشیم.

شریعتی با بیان اینکه ایمان قلبی و عاطفی فراتر از مناسبات اداری و معادلات مادی است، گفت: تلاش مردم در کنار نیروهای مسلح، نیروهای انتظامی و دستگاه‌ها در ایام سیل نشان داد، فرهنگ دفاع مقدس در ذهن و ضمیر انسان‌های آزاده این مرز و بوم وجود دارد و بیرون رفتنی نیست. فرهنگ ایثار به نسل جدید منتقل شده است. ما جامعه خود را در حوادث اجتماعی آسیب‌پذیر می‌دانستیم. نگران نسل جدید بودیم؛ اما این نسل در سیل اخیر نشان داد خیلی از بحث‌هایی که بعضاً مطرح می‌کنیم و ذهن ما را به خود مشغول می‌کند آن‌طور که باید و شاید پایه محکمی ندارد و این نسل به وقت خودش نشان می‌دهد که به تمام معنای کلمه انسان و به جامعه خود، کشور، هم‌نوع و نظام خود متعهد هستند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه خلق چنین حماسه‌هایی در دنیا سابقه ندارد، گفت: زن و مردم و پیر و جوان و دختر و پسر و طلبه و بسیجی در کنار هم بودند. باید قدرشناس این کارهای بزرگ از مردم‌مان باشیم. همه در کنار هم مقاومت و از خانه و کاشانه خود دفاع کردند. این فرهنگ غنی از نسل قبلی انقلاب که دفاع مقدس را اداره کرد به نسل جدید منتقل شد و این نسل نشان داد خلف مناسبی برای نسل قبل است.

وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: ان شا‌ءالله نیروهای مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد، در شکل‌گیری همایش‌ها به مناسبت دفاع مقدس حضور و مداخله داشته باشند. حضور خلاقانه مردم در کنار مسئولان باعث افزایش قدرت و قوت کار و همچنین بالارفتن سرمایه اجتماعی می‌شود. تلاش کنیم فرهنگ با هم بودن را مدنظر قرار دهیم و فقط در مواقع بحران چنین نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 2 =

Translate »