img_4971-low

 

 

 

 

 

 

 

سرپرست سازمان همیاری شهرداری های استان خوزستان از همکاری این سازمان با شرکت های دانش بنیان در راستای سرمایه گذاری در تولید انرژی از پسماند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های استان خوزستان ،شهام سلیمانی با اشاره به ضرورت مدیریت پسماندها و رفع معضلات امحاء ودفن پسماند شهری اظهار کرد: دفن پسماندهای خانگی و صنعتی در خوزستان بحرانی شدن محیط زیست را در پی دارد.

وی افزود: از سویی رفع این مشکل و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی نیازمند اتخاذ تمهیدات ویژه و استفاده از فن آوری های نوین است.

سلیمانی با بیان اینکه یکی از فناوری های مهم در مدیریت پسماند، تولید انرژی از پسماند است، اذعان کرد: پسماندهای نفتی، صنعتی و ویژه می توانند به عنوان خوراکی کمکی جهت تولید سوخت (گازوئیل) مورد استفاده قرار گیرند.

وی بیان کرد: به این ترتیب استفاده از پسماند برای تولید انرژی می تواند به عنوان فرصتی مناسب در استان خوزستان مورد استفاده قرار گیرد و سرمایه گذاری در این سرپرست سازمان همیاری شهرداری های خوزستان خاطر نشان کرد: در این راستا سازمان همیاری شهرداری های استان خوزستان با همکاری شرکت های دانش بنیان نسبت به تولید انرژی از پسماند گام برداشته است.

وی تصریح کرد: تولید انرژی از پسماند با استفاده از فن آوری های نوین می تواند بخشی از معضل امحاء پسماند شهری را مرتفع کند.

گفتنی است، امروزه استفاده از مواد زائد جامد شهری بعنوان سوخت برای تامین انرژی، مورد توجه بسیاری از کشورها قرار گرفته به گونه ای که از این موضوع به عنوان کلید اصلی اجرای طرح مدیریت پسماند، نام برده می شود.