۶-۹ordibehesht

همایش ملی روز شوراها نهم اردیبهشت ماه با حضور رییس‌جمهور برگزار می شود

مدیرکل دفتر امور شوراهای شهر و روستای وزارت کشور از برگزاری همایش ملی روز شوراها در روز نهم اردیبهشت ماه با حضور رییس‌جمهور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان ، بهزاد افشار با بیان مطلب فوق گفت: بر اساس تدابیر اندیشیده شده و به دعوت وزیر کشور از رییس جمهور برای حضور در همایش ملی روز شوراها، رییس جمهور این دعوت را قبول کردند و همایش بزرگ شوراها روز نهم اردیبهشت ماه از ساعت ۸ الی ۱۱ صبح در محل سالن اجلاس سران برگزار خواهد شد.
وی افزود: این همایش به میزبانی وزارت کشور و با حضور نمایندگان کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی، مدیران شهری و روستایی، نمایندگان شورای عالی استان ها، اعضای شوراهای شهرهای با جمعیت بالاتر از ۲۰۰ هزار نفر و مراکز استان ها و شهرداران این شهرها برگزار خواهد شد.
مدیرکل دفتر امور شوراهای شهر و روستای وزارت کشور افزود: مجموع اعضای شوراهای شهرهایی که در این همایش شرکت می کنند به ۵۰ شهر خواهد رسید. همچنین ۱۶۰۰ نفر از اعضای شوراها و مدیران مرتبط مدیریت شهری و روستایی کشور از مهمانان این همایش خواهند بود.
افشار ادامه داد: بزرگداشت سالروز صدور فرمان امام راحل در ارتباط با تاسیس شوراها از اهداف برگزاری این همایش خواهد بود.
مدیرکل دفتر امور شوراهای شهر و روستای وزارت کشور تاکید کرد: این همایش فرصت بزرگی برای شوراها و مجموعه مدیریت شهرها و روستاها برای اعلام مشکلاتشان خواهد بود.
افشار در خصوص نظارت کشور بر شوراهای شهر و روستا، گفت: آنچه که در قانون شوراها بیان شده است تنها بر نظارت دولت از طریق فرمانداری ها و بخشداری ها بر مصوبات شوراهای شهر و روستا و بخش است. بر همین اساس و با توجه به اینکه عمده تخلفات در قالب تخلفات شخصی است این نظارت باید توسط سایر دستگاه های نظارتی صورت گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

منبع :روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور